Jak se obléci na společenskou událost?

Formální událost nesmíte podcenit! Nevhodným oblečením můžete urazit nejenom ostatní hosty,ale také hostitele. Takže v čem vyrazit na společenskou událost, když na pozvánce stojí dress code:

Black tie nebo business casual?
BLACK TIE Jak už samotný název napovídá,Černá barva v tomto případě hraje hlavní roli. Muži Musí obléknout tradiční černý smoking, Nikoliv jen černý oblek s bílou košili a černý motýlkem. Dámy To mají o něco málo jednodušší. Nejvhodnější je večerní toaleta v černé barvě, ale povolená je tmavě modrá, vínová nebo tmavě fialová. Ideální jsou boty s uzavřenou špičkou,Punčochy a malé psaníčko.


SEMI FORMAL
Pokud na pozvánce máte psáno “SEMI FORMAL” Záleží na tom v kolik hodin se daná akce koná.Pokud začíná v dopoledních hodinách a bude trvat do šesté večerní, pánové by si měli obléci oblek, který nemusí být nutně tmavé barvy a dámy by měli sáhnout po elegantním kostýmku.pokud událost začne večer pánové by měli zvolit tmavý oblek a dámy nevýrazné koktejlky nebo malé černé.


BUSINESS CASUAL 
Tento dres kód je často vyžadovány na pracovní schůzky nebo do zaměstnání pánové mohou obléci polo tričko, oblekové kalhoty nahradí zase za plátěné chinos se sportovním sakem.Kravatu a motýlek v tomto případě můžete nechat doma.Dámy pro vás budou ideální pouzdrové šaty nebo sukně a společenské kalhoty v kombinaci s formálnější košili nebo dobře padnoucí halenkou .V každém případě jsou nutností lodičky.


CREATIVE BLACK TIE 
CREATIVE -Jedná se o nápaditější a rozmanitou podobu klasického Black tie. Důležité je se odlišit a vypadat zajímavě…


DRESSY CASUAL 
Dá se říct nedbala elegance, kam ovšem nezařadíme džíny!Pánové  mohou zvolit padnoucí jednobarevné tričko, blejzr, plátěné chinos kalhoty a mokasíny.Dámy mohou zvolit pouzdrovou sukni s  lesklou helenkou nebo krajkovým topem.


SMART CASUAL
Stojí li na pozvánce “ SMART CASUAL” Je to pro vás velká výzva.Nemusíte být příliš formální ,ale ani příliš ležérní.Pánové mohou zvolit oblek a místo košile si vemte  tričko s potiskem, které můžete ve stejném tónu sladit s ponožkami.Dámy vám bych doporučila sukně áčkového stylu nebo kalhoty se širokými nohavicemi s délkou těsně pod kolena a halenku zakasanou pod páskem. Dalším vhodným doplňkem budou vaše páskové sandálky na podpatku.

Přidejte svůj komentář